MP3 ke stažení zdarma Filmy ke stažení zdarma, hry ke stažení zdarma, mp3 ke stažení zdarma, on-line hry, seriály ke stažení zdarma, dokumenty ke stažení zdarma, Soudtracky ke stažení zdarma, Videoklipy, Videa ke stažení

Hacking

Hackerký slovník,o hackerech podrobně

 

 

 

Hack -  "násilně" vniknout,odvozenina Hacking - násilně vniknout a získat informace. 

Hacker - Osoba,která se snaží proniknout,obvykle přes net, do nějakého počítačového systému,získat data a nenápadně beze stop zmizet. Činností není ničit, ale tvořit. Ačkoli si to spousta světových počítačových odborníků nechce připustit, historie hackerů sahá mnoho desítek let zpátky. To hackeři stáli u zrodu Internetu, oni dokázali udržet jeho chod v počátcích, hlídali ho (například ničením pedofilních stránek nebo stránek s warez - ilegálním software), díky nim je OS Unix takový, jaký je teď.O Hackerech toho bylo napsáno spoustu (a ještě asi bude...),zde uvádím podání člověka H99:

Hackeři mají také svůj zvláštní smysl pro humor a etiku.Každý z nás, který se kdy setkal s hacknutým, nebo cracknutým software si určitě všiml textů, které informovaly o autorovi  úpravy. Nejobvyklejším typem takovýchto hlášek jsou texty HaCkEd By .Už z daného příkladu vyplývá záliba ve střídání malých,velkých písmenek.Další záliba spočívá ve skládání a vkládání znaků do textu (5 I< \\L @ I > @ II I Z II @ I LI ). Ve hrách se slovy si prostě hackeři libují.Časté je i tzv. ASCII-ART, neboli vykreslování obrázků pomocí znaků V*<>-_= a "smajlíků". Známou úpravou slov jsou též záměny S a Z na konci slova (GAMEZ, WAREZ).

Pravidla zprávného hackera:

1. Nikdy nepoškodit žádný systém,pouze pokud se dostanete do nesnází.

2. Nikdy neupravovat žádné systémové soubory, vyjma případu, kdy potřebujete zajistit, aby vás neodhalili, nebo pokud chcete zajistit, abyste měli přístup do onoho počítače i v budoucnu.

3. Nesdílejte s nikým žádné informace ohledně vašich hackerovských projektů, sotva byste někomu svěřili do rukou svůj život.

4. Pokud posíláte poštu na BBSku (Bulletin Board Systems), snažte se maximálně nejasně popisovat své současné hackerovské projekty. BBSky mohou být zákonným nařízením monitorovány.

5. Když posíláte poštu na BBS, nikdy nepoužívejte jakékoli skutečné jméno nebo skutečný telefon.

6. Nikdy nenechávejte svou přezdívku v žádném systému, do kterého jste se hákli.

7. NIKDY nehákujte vládní počítače.

8. Nikdy nemluvte o hackerovských projektech po své domácí telefonní lince.

9. Buďte paranoidní. Schovávejte všechny své hackerovské materiály na bezpečném místě.

10. Staňte se skutečným hackerem, musíte hákovat. Nemůžete zůstat jen u čtení textových souborů a připojování na BBSky. Tohle není to hákování, o kterém se bavíme.

Hackeři se velice sdružují  do skupin, jedná se o volná sdružení.Tato sdružení existují i v CZ. Tyto skupiny drží spolu a uvnitř platí určitá pravidla, která musí respektovat všichni členové komunity.

Pravidla komunity:

 • hackeři drží pospolu
 • navzájem se neudávají
 • nezasahují do politických a náboženských věcí
 • mlčí o činnosti před kýmkoli cizím

Hackerům jsou také mnohdy připisovány skutky, které nikdy neprovedli.Příkladem takového počínání je server mobil.cz. Zde si ho správce hacknul sám a podepsal se jménem známé hackerské skupiny. Ta si ale jeho jednání nenechala líbit a server byl následně podroben skutečnému útoku hackerů, při kterém byl zcela smazán!

Příklady hackerských útoků:

1. Na stránkách Armády České republiky se objevil úsměvný text: "Lidé, klidně spěte, nad vámi bdí Armáda České republiky. Autor: Voják Švejk".

2. Internet-security firma argus, která o sobě tvrdila, že ji nikdo nemůže hacknout a dokonce vypsala soutěž o hacknutí svých serverů, potvrdila, že skupina 4 Poláků úspěšně nabourala jejich servery a vyplatí jim tedy slíbenou odměnu téměř 2 miliony Kč. Soutěž byla vypsána na londýnské konferenci Infosecurity Europe.

3. Jeden z členů nejmenované hackerské skupiny se naboural na stránky MAmedia a uveřejnil proti vůli majitelů na jejich seznamu počítačových pirátů jména lidí, kteří pravidelně přispívají do diskusních fór na téma hacking, hackerství a podobně s titulkem CO JE TVOJE, JE MOJE A CO JE MOJE, DO TOHO TI NIC NENÍ. Následně mu správce přepsal stránky do původní podoby, což hackera rozčílilo a zablokoval správci stránek přístup k administraci. Celý příběh skončil nakonec dohodou mezi hackerem a správcem. V tomto případě se projevila soudržnost hackerů a jejich vůle protestovat proti zveřejňování podobných seznamů, které dle hackerů byly nepravdivé.

 

Hackeři:

 • Richard Stallman -- Hacker ze staré školy, Stallman vstoupil mimo ulici a sehnal zaměstnání u MIT umělé inteligence laboratoř v roce 1971. Stallman je legendární hacker, zakladatel hnutí bezplatného softwaru, Macarthur “grant geniality” příjemce a programátor schopný podivuhodný využije. Stallman je také zakladatel GNU projektu, který produkoval většina softwaru zvažovala být díl Linuxového operačního systému.
 • Ken Thompson a Dennis Ritchie -- Hnací tvořivá síla za Bell laboratořemi je legendární informatika provozní skupina, Ritchie a Thompson vytvořil Unix v roce 1969.
 • Steve Wozniak -- Spoluzakladatel Apple počítače sehnal jeho začátku vyrábění přístrojů pro phreaking telefonu.
 • Linus Torvalds -- Torvalds byl student informatiky na univerzitě Helsinki když on psal Linuxové jádro v roce 1991.
 • Eric S. Raymond -- On je jeden z zakladatele Otevřené zdrojové iniciativy a on psal slavný text Katedrála a bazar a mnoho jiných esejů. On také udržuje Soubor žargonu pro kulturu Hackera, který byl předtím udržovaný chlapem L. Steele, Jr.
 • Larry zeď -- Tvůrce Perl programovacího jazyka.
 • Johan Helsingius -- Provozoval svět je nejvíce populární anonymní remailer, Penet remailer (nazvaný penet.fi), until on uzavřel obchod v září 1996.
 • Tsutomu Shimomura -- Shimomura outhacked a přechytračil Kevina Mitnick, Spojené státy jsou nejvíce neslavný hacker, v brzy 1994.
 • Kevin Mitnick -- tento hacker vstoupil do podvědomí prakticky všech lidí na světě.Ve své době se stal nejhledanější osobou americkou FBI. Na této mojí stránce uvádím podrobnosti o jeho životě a začátcích,dále je tam uveden rozhovor sním.
 • Mentor -- roku 1986 sepsal tzv. Hackerský manifest.Tento manifest je obecně uznávaný hackery a crackery.

Hackerský manifest:

Mentor

hackerem se člověk nestane, narodí se jím.

Využíváme existujících služeb bez placení, mohly by být skoro zadarmo, kdyby nepatřily smelinářským hltounům, a vy nás nazýváte zločinci. My objevujeme... a vy nás nazýváte zločinci. Dychtíme po vědomostech... a vy nás nazýváte zločinci. Existujeme bez barvy pleti, bez národnosti, bez náboženských předsudků a vy nás nazýváte zločinci. Vy stavíte atomové bomby, vy vedete války, vy vraždíte, podvádíte a lžete nám a chcete, abysme (sic) věřili tomu, že je to pro naše vlastní dobro, přesto jsme my zločinci.

Následující text byl napsán krátce po mém zatčení... 

Svědomí hackera

Dneska chytli dalšího. Jsou toho plný noviny. "Mladík odsouzen za Skandální Počítačový Zločin", "Hacker zatčen za průnik do banky"...

Zasraný děti. Všechny jsou stejný.

Ale zkusili jste se někdy s tou svou trojitou psychologií a technomozkem padesátejch let podívat očima hackera? Položili jste si někdy otázku, jaká síla ho zformovala, co vytvářelo jeho osobnost?

Jsem Hacker. Vstup do mého světa...

Můj život začíná školou... Jsem chytřejší něž většina ostatních děcek, ty kecy co nám vykládají mě nudí...

Zasranej flákač. Všichni jsou stejný.

Jsem na gymplu nebo na střední. Učitelka už po patnáctý vysvětluje, jak se krátí zlomek. Chápu to. "Ne, slečno Smithová, nepsal jsem postup. Udělal jsem to z hlavy..."

Zasraný děcko. Nejspíš to někde opsal. Všichni jsou stejný.

Dneska jsem udělal objev. Objevil jsem počítač. Počkej chvíli, to je skvělý. Dělá to, co chci. A když to udělá chybu, tak je to kvůli tomu, že jsem něco zvoral. A ne jenom proto, že mě nemá rád...

...nebo se cítí být mnou ohrožený...

...nebo si myslí, že jsem vychcanej parchant...

...nebo že nemám rád učení a neměl bych tu bejt...

Zasraný děcko. Furt jenom hraje samý hry. Všechny jsou stejný.

A pak se to stalo... otevřely se dveře do světa... elektronický signál se řítí telefonní linkou jako heroin žilou narkomana, nachází úkryt před ubíjející každodenností... nachází board.

"To je to místo... sem patřím..."

Každýho tu znám. I když jsem je v životě neviděl, nikdy jsem s nima nemluvil, a možná že už o nich nikdy neuslyším... Znám vás všechny...

Zatracený děti. Furt jenom obsazujou linku. Všechny jsou stejný...

Vsaď prdel, že jsme všichni stejný!

Ve škole jste nás krmili po lžičkách dětským jídlem a my chtěli steak... kusy masa, který k nám proklouzly byly předžvýkaný a bez chuti. Ovládali nás sadisti a ignorovali tupci. Bylo pár těch co nás mělo učit a našlo v nás ochotné žáky, ale těch bylo jako kapek vody v poušti.

"Toto je teď náš svět... Svět elektronů a spínačů, krása baudu. Využíváme existujících služeb bez placení, mohly by být skoro zadarmo, kdyby nepatřily smelinářským hltounům, a vy nás nazýváte zločinci. My objevujeme... a vy nás nazýváte zločinci. Dychtíme po vědomostech... a vy nás nazýváte zločinci. Existujeme bez barvy pleti, bez národnosti, bez náboženských předsudků a vy nás nazýváte zločinci. Vy stavíte atomové bomby, vy vedete války, vy vraždíte, podvádíte a lžete nám a chcete, abysme věřili tomu, že je to pro naše vlastní dobro, přesto jsme my zločinci.

Ano, jsem zločinec. Mým zločinem je zvědavost. Mým zločinem je posuzování lidí podle toho co říkají a co si myslí a ne podle toho, jak vypadají. Můj zločin je to, že jsem chytřejší než ty, což je věc, kterou mi nikdy neodpustíš. Jsem Hacker a toto je můj manifest. Můžete zastavit jednotlivce, ale nemůžete nás zastavit všechny... konec konců, všichni jsme stejní.

+++The Mentor+++

Napsáno 8. ledna 1986 jako Hackerův manifest – prohlášení nezávislosti

 

A na závěr o hackerech: ochrana proti hackerům samozřejmě neexistuje,to je prostě realita,která je a vždy bude nezvratitelná a se kterou se musíte smířit!Jak říkám já: hacker je vždy minimálně o krok napřed před ostatníma lidma,firmama!!! Existují však nejrůznější metody, jak jim cestu "pořádně" ztížit, nebo v některých případech alespoň omezit následky... ,ale zase jak říkám já: všechno jDe !Cracker - Osoba,která se nabourává do cizých systémů za účelem škodit. Lidé většinou nevnímají rozdíl mezi hackerem a crackerem a označuje všechny crackery slovem hacker.     

Knacker - Odstraňuje ochranný kód programu za účelem jeho volného použití.Takový člově bývá WarezMastery,tedy šířitel warezu = nelegální šíření softwaru,často nazýván cracker. 

Phreaker - Hacking s telefonem. Phreakera zajímá způsob,jak pracují telefony,jak zdarma telefonovat. 

Warez - Je pirátský software,když tento software hledáte,tak jsou odlišeny koncovkou "Z" na-místo "s" , tzn. appZ pro aplikace, gameZ pro hry apod. 

Nuker - program, který atakuje servr neustálým posíláním packetů velké velikosti a tím zahlcuje jeho paměť do té doby, než se daný server zhroutí. Tomu se říká shodit server.

Serials - Sériová čísla k programům, po zadání tohoto čísla se stane produkt "plnohodnotný". 

Crack - Je soubor, který většinou odstraňuje z programu nutnost zadání seriového čísla. V hrách cracky odstraňují různé protipirátské ochrany, cesty k CD apod. 

Lamer - Lama - Takto se označuje člověka,který se pokouší hákovat či crackovat. 

IP - Internet Protokol,adresa přidělená každému počítači připojenému k internetu. Počítače na síti mají ještě speciální vnitřní ip adresu v rámci sítě.
IP adresa slouží k identifikaci počítačů, přiděluje  jí poskytoval připojení k internetu či síti.Adresa má podobu čtyř cifer oddělených tečkami, např. 160.218.76.63.Mimo toho má váš počítač ještě speciální ip čistě sám pro sebe, je to 127.0.0.1 též jako localhost.

IP spoofing - Jedná se o hackerskou techniku, kdy hackerův počítač předstírá IP adresu někoho jiného, aby se dostal k neautorizovaným informacím. 

Password cracker - Software k luštění hesel. Nejlepší soft je v současnosti Brutus AET2.

Brute force attack - Neboli útok hrubou silou. Jedná se o způsob zjišťování hesel, kdy crackovací program zkouší jako možné heslo všechny existující kombinace,dokud nezjistí skutečné heslo.Jenže tento způsob je nesmírně zdlouhavý,někdy jeden život nestačí!!!

Dictionary attack - Slovníkový útok. Crackovací program zkouší jako možné heslo všechny slova ve slovníku. Je to metoda rychlá,tedy pokud máte ve slovníku potenciální heslo.

Packet sniffer - Software,který zachytává packety. Můžete pomoci nich zachytávat veškerou síťovou komunikaci, ke které máte fyzický přístup. Zachytávání packetů je však pouze pro pokročilé, kteří se dokonale vyznají v síťové komunikaci. 

Keylogger - Program zaznamenávající stisknuté klávesy. Všechny klávesy, které uživatel na daném systému stiskne, jsou zaznamenány do textového souboru, který si pak může hacker přečíst. 

SAM - Jedná se o databázi, ve které se uchovávají například hesla uživatelů. Hesla v NT se nacházejí adresáři c:\winnt\repair a c:\winnt\config a v registrech. 

Wordlist - uspořádaný seznam slov pro použití s password crackerem. Čím větší wordlist, tím větší je šance na rozluštění hesla.Dobrý wordlist má obsahovat min. 20 tis. hesel. 

Trojan (Trojský kůň) - Software,kterým ovládáte PC kdekoli na světě.Tento soft bývá často ukryt v různých free hrách,cracku atp

Porty - Port je smyšlené označení pro službu, kterou daný počítač provozuje. Jednotlivé porty jsou označeny čísly, např. služba http (pro zobrazování www stránek) běží na portu 80 na protokolu TCP.Protokoly jsou dva, TCP a UDP.Přehled nejpoužívanějších TCP portů:

                                                                                                                                                  43 - WHOIS zjistit informace o serveru,uživateli ...
                                                                                                                                                  21 - FTP Přenos souborů
                                                                                                                                                  23 - TELNET dálková administrace počítače
                                                                                                                                                  25 - SMTP Port odchozí pošty
                                                                                                                                                  80 - HTTP WWW stránky
                                                                                                                                                  110 - POP3 Port příchozí pošty
                                                                                                                                                  139 - NetBios Sdílení souborů
                                                                                                                                                  443 - SMB Viz. NetBios

Port scanner - Program na testování otevřených portů.

Příkazový řádek - Příkazový řádek je součástí Windows a spustíme ho v nabídce Start/Všechny programy/Příslušenství/Příkazový řádek a nebo jednoduše- Start/Spustit , do spustit napšte cmd,příkazový řádek se vám spustí.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Slovník  odborných  výrazů

Backdoor (zadní vrátka) - v počítačovém systému uložená bezpečnostní díra sloužící k přístupu do systému bez vědomí skutečného správce systému

Box - hlavní nástroj při phreakování

COM - označuje americké internetové domény komerčních uživatelů

Červ - program, jenž se reprodukuje kopírováním sebe sama

DNIC -říká, jaký typ sítě je použit pro připojení k TELNETU

Dial-upista - ten, kdo se na internet připojuje pomocí modemu

Debugger - ladící program, umožňující analýzu softwaru. Protokoluje průběh programu a programátorům pomáhá při odstraňování chyb.

Disassembler - softwarový nástroj, který binární programový kód převádí do podoby assemblerového vyjádření srozumitelného člověku. Ideální pro analýzu programů, jejichž zdrojový kód není k dispozici.

Exploit - program určený ke zneužití nějaké chyby

Firewall - zařízení a software specializované na ochranu sítí proti neoprávněným průnikům

Gateway - hacknutý počítač sloužící pro krytí dalších činností

Lan - označení pro nejmenší sítě. Jejich rozloha není striktně dána. Rozloha může být od pár počítačů v jedné místnosti až po stovky počítačů v jedné budově.

Log - záznam provozu na serveru nebo internetovém provozu

LINUX - volný (zdarma) operační systém

Nua - adresa počítače na TELNETU

Net - francouzská telekomunikační norma

Pseudo-flaw - "chyták" v systému, který vetřelci vytváří překážku

Port - na jaké službě počítač běží

Payload - označení pro programový kód, který je připojen k exploitu a umožňuje tak např. neoprávněný přístup do nějakého systému

Proof-of Concept - důkaz existence původně jen teoreticky předpokládané mezery v nějakém programu nebo systému

Root - administrator v Linuxu

Rootkit - složenina slůvek "root" a "kit" (stavebnice). Souprava hackerských nástrojů umožňujících získat nebo nadále udržet práva "ROOT"

Redirektor - program směrující komunikační spojení, slouží ke krytí.

Reverse Engineering (zpětné inženýrství) - označení pro činnost analyzující systém, jehož obsah je znám pouze vývojáři

Sniffer - program na odposlech internetové komunikace, používaný k získání hesel

Spoofing - zaslání e-mailu firmě vnějším uživatelem, předstírajícím, že je někdo jiný

Serials - sériová čísla k různým programům, po zadání čísla se stane plnohodnotným

Telnet - jednoduché síťové spojení s textovým přenosem, v současnosti nahrazen sítí www

Tiger team - skupina odborníků najatá firmou za účelem hledání chyb v její bezpečnosti

TCP - protokol pro řízení komunikace mezi dvěma počítači

TCP/IP - základní komunikační a řídící protokol Internetu

Tools of the Trade - anglický výraz pro výbavu řemeslníka. Ve slangu souhrnné označení pro nejdůležitější programy, které hackeři znovu a znovu používají

UNIX - velice rozšířený operační systém, dříve UNICS

Whois - název internetové služby pro vyhledávání osob a jejich kontaktních adres

Žádné komentáře