MP3 ke stažení zdarma Filmy ke stažení zdarma, hry ke stažení zdarma, mp3 ke stažení zdarma, on-line hry, seriály ke stažení zdarma, dokumenty ke stažení zdarma, Soudtracky ke stažení zdarma, Videoklipy, Videa ke stažení

Hacking

Hacking windows

 

 

 

Vše co zde bude řečeno a míněno,tak se bude točit okolo WINDOWS XP,o těch nižších nemá cenu ani mluvit,protože jsou příliš děravý a jejich používáním se vystavujete velkému nebezpečení a to nejen od hackerů ale i lam! Na týhle stránce budu umisťovat  návody,rady a tipy jen ty pokročilejší,ty základy o windows si mohou lamy naučit samy,tím se nechci ani zdržovat. 

 

Jak zjistit administrátorské heslo windows

Administrátorské heslo Windows je uloženo v SAM souboru,tedy přesně: C:\Windows\System32\config\SAM.Avšak pozor! Používá 128 bitový klíč, kterým je celý SAM přešifrovám ještě jednou,takže pokud si SAM zkopírujete, tak vám to nebude k ničemu! Jak tedy získat adminnistrátorské heslo windows není tedy nijak jednoduchý úkol.Existují programy,které vám zjistí hesla ve windows např. mail atp.,program vám zjistí i to administrátorské heslo,ale je zašifrované!Program vám jenom spolehlivě napíše počet znaků v heslu.Vypusťte z hlavy i keylogger,za prvé keylogger zjistí každý dobrý antivir (okamžitě ho blokne a tím upozorní uživatele) a za druhý většina  keyloggerů (hlavně ty freeware) snímá stisky kláves až po zadání admin. hesla windows.No nicméně existují keyloggery,které vám zjistí i to administrátorské heslo,ale ty většinou nejsou freeware,je to např. program Powered Keylogger,který si stáhnete v sekci Programy.Jedno vám prozradím,jde to i jinak ... ,no někdy později ... .

Sdělení zpráv uživateli, který se přihlášuje k Windows

V případě vašeho administrátorské oprávnění k PC, můžete dalším uživatelům, kteří se budou k počítači přihlašovat po vás, zanechat zprávu. Ta se jim zobrazí v průběhu přihlašování po stisknutí kombinace kláves CTRL+ALT+DELETE. V systému musí být tedy nastaveno přihlašování prostřednictvím dialogového okna Přihlášení k systému Windows. Poté již stačí otevřít editor registru (Start-> Spustit a do řádku Otevřít vepište regedit) a vyhledat klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system. Zde na pravé straně naleznete řetězovou hodnotu s označením legalnoticecaption a legalnoticetext. Pokud se zde nenacházejí, potom je vytvořte kliknutím pravého tlačítka na volné místo. Nyní již nezbývá, než poklikat na první a vepsat název zobrazovaného okna. Editací druhé hodnoty můžete zvolit libovolný text, který se bude zobrazovat uživatelům před přihlášením k PC.

Prevencí proti zapomenutí hesla ve Windows
Windows povoluje uživateli dovoluje vytvořit disketu, se kterou se bude moci přihlásit do systému i po zapomenutí přihlašovacích údajů. Vytvoříte ji pomocí Průvodce při zapomenutí hesla. Postup je určen pro počítač, který není připojen k doméně. Otevřete Ovládací Panely (Start -> Nastavení -> Ovládací Panely) poklikejte na Uživatelské účty. Otevře se okno, kde na levé straně naleznete položku Zabránit zapomenutí hesla. Tím spustíte průvodce, který vás provede krok po kroku vytvořením diskety. Při zapomenutí hesla pak stačí disketu vložit do mechaniky a do přihlašovacího dialogu zadat špatné heslo. V dialogovém okně Přihlášení se nezdařilo klepněte na tlačítko Nové heslo. Spustí se Průvodce vytvořením nového hesla, který vám umožní vytvořit heslo nové.

Vytvoření neviditelného uživatele Windows
Používáte-li pro přihlášení uživatelů ve windows  klasickou přihlašovací obrazovku, potom jistě víte, že se v ní nachází seznam všech uživatelů počítače (kromě administrátora). Chcete-li se k PC přihlašovat tak, aby to netušili ostatní uživatelé, proveďte malou změnu v systémovém registru. Ten otevřete kliknutím na Start -> Spustit a vepište příkaz regedit. Nyní vyhledejte klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList. Na pravé straně vytvořte novou hodnotu DWORD (klikněte na volném místě pravým tlačítkem myši) a tu pojmenujte přesně podle konkrétního uživatele. Nyní na ni dvakrát poklikejte a přidělte, respektive ponechejte jí hodnotu 0. Pokud budete chtít uživatele zobrazovat, potom ji kdykoliv změňte na 1.

Jak odinstalovat neodebratelné standardní součásti Windows
Ve Windows XP jsou instalovány některé programy, které nejdou standardní cestou ze systému odebrat (přes rozhraní Přidat nebo odebrat programy -> Přidat nebo odebrat součásti systému). Pokud ano, a toužíte se některých z nich zbavit, pak si vyhledejte soubor sysoc.inf (standardně C:\Windows\Inf) a otevřete si ho v jakémkoliv textovém editoru. Najděte si sekci [Components] a u řádku, který si přejete zobrazit, smažte slovo hide (HIDE) včetně čárky za ním a editovaný soubor uložte. Pokud nyní nahlédnete do panelu Přidat nebo odebrat programy -> Přidat nebo odebrat součásti systému, objeví se v něm nové položky pro odinstalaci.

Zjištění systémových informací PC
Velice užitečný nástroj se skrývá pod příkazem SYSTEMINFO.Použijete-li příkaz systeminfo, bude moci odesílat dotazy na základní konfiguraci systému. Po vrácení výsledku si může prohlédnou log, obsahující např. úplnou verzi operačního systému, product ID, datum instalace, výrobce základní desky, nastavení síťového připojení a další cenné informace.Dále si můžete prohlédnout i seznam všech nainstalovaných hotfixů.

Zjištění IP adresu v síti
Každý počítač připojený k síti pomocí protokolu TCP/IP disponuje IP adresou. Potřebujete-li zjistit tu vaši, stačí, když ve Windows XP kliknete na Start vyberete Spustit a vepíšete příkaz cmd. V novém okně potom zadejte příkaz ipconfig. Úplnou konfiguraci TCP/IP zjistíte zadáním příkazu ipconfig /all. Chcete-li nastavení zobrazit graficky, pak vyberte Vlastnosti vašeho síťového připojení a zvolte kartu Podpora. V systémech Windows 95/98/ME můžete využít příkaz winipcfg.

Rychlejší přístup ke Správci zařízení
Správce zařízení je modul, starající se o bezproblémových chod veškerého nainstalovaného hardwaru. Chcete-li ho otevřít, pak zajisté vyberete z kontextového menu na ikonce Tento počítač položku Vlastnosti a přepnete se na kartu Hardware, kde kliknete na tlačítko Správce zařízení. Pokud se ale chcete do správce přesunout rychleji, můžete využít standardního příkazu devmgmt.msc. Spusťte příkazový řádek (Start -> Spustit) a zadejte devmgmt.msc.

Jak nastavit maximalizovaný Internet Explorer při každém spuštění
Otevřete jedno okno IE, pomocí kurzoru myši ho natáhněte do všech rohů obrazovky (nepoužívejte tlačítko maximalizovat umístěné v pravém rohu). Stiskněte a podržte klávesu Ctrl a v hlavním menu IE vyberte Soubor -> Zavřít (nezavírejte aplikaci X umístěným v pravém rohu okna). Nyní, když otevřete IE by se měl objevit v maximalizované podobě. Pokud se tak nestalo, zkuste při zavírání použít místo Ctrl kombinaci kláves Ctrl+Shift.

Startovací disketa ve Windows XP
Ve Windows 2000 tato funkce chybí, ale u XP s určitým omezením funguje. Tím omezením mám na mysli podporu disků pouze se souborovým systémem FAT a FAT32. Majitelé NTFS disků mají tedy smůlu. Spouštěcí disketu vytvoříte tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na disketu a z menu vyberete položku Naformátovat. Poté stačí vložit prázdnou disketu do mechaniky, zaškrtnout řádek Vytvořit spouštěcí disketu MS-DOS.

Vypnutím nástroje Obnovení systému
Službu můžete omezit nebo úplně vypnout (z různých důvodů)ve Vlastnostech systému. Pomocí klávesové zkratky Windows+Pause Break vyvolejte Vlastnosti systému. Přepněte se na záložku Obnovení systému. Posouváním jezdce můžete definovat maximální velikost složky, kam se systémové soubory ukládají. Přejete-li si službu zcela vypnout, pak zaškrtněte box Vypnout nástroj Obnovení systému.Na obnovení systému je nejlepší ulitka TuneUp,která není free.

Skryjte logon posledně přihlášeného uživatele
Pokud používáte pro přihlášení k počítači standardní styl NT, ale nechcete nechat zobrazit jméno posledně přihlášeného uživatele, můžete tuto volbu deaktivovat. Klikněte na Start -> Spustit a vepište gpedit.msc. Přejděte do větve Konfigurace počítače -> Nastavení systému Windows -> Nastavení zabezpečení -> Místní zásady -> Možnosti zabezpečení. Zde naleznete položku Interaktivní přihlašování: nezobrazovat naposledy použité uživatelské jméno, kterou musíte změnit na Povolit.

Zakažte zobrazení ikonek v pravé liště
Pokud si nepřejete, aby se vám v pravé  liště objevovaly další ikonky, kromě systémových hodin, pak udělejte následující: v registru nejděte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies a vytvořte nový klíč s označením Explorer. Poté se přesuňte na pravou stranu okna a vytvořte novou hodnotu DWORD s názvem NoTrayItemsDisplay. Přiřaďte jí hodnotu 1. Zavřete editor registru a restartujte PC.

Kopírování HDD i se systémem
Rozhodli jste se koupit nový disk, jehož parametry jsou výrazně lepší než-li u toho starého, a chtěli byste ho používat jako systémový? Pokud ano, ale nechce se vám podstupovat celou proceduru nové instalace systému Windows, pak můžete zkusit jeden příkaz. Připojte nový  disk, nabootujte a naformátujte ho. Do příkazového řádku vepište příkaz xcopy c:\*.* d:\ /c/h/e/k/r, kde písmeno "c" značí písmeno jednotky, na které se nachází operační systém a "d" je označení nového disku ve vašem PC. Po zkopírování dat připojte nový disk místo starého a nezapomeňte provést jeho detekci v BIOSu.

Odstranění souboru Thumbs.db
Na HDD se objevují soubory označené jako Thumbs.db. Pokud tyto soubory smažete, po čase se opět objeví. Jde o součást windows, do které se ukládají obrázky, které jsou následně použity v režimu Miniatury, čímž umožňují jejich rychlejší zobrazení. Pokud chcete toto ukládaní zakázat, klikněte v Průzkumníku Windows (klávesová zkratka Windows+E) na Nástroje a potom na položku Možnosti složky. V novém okně zvolte kartu Zobrazení a v seznamu Upřesnit nastavení najděte řádek Neukládat miniatury do mezipaměti. Zrušte jeho zaškrtnutí a dialogové okno zavřete.

Odstranění šipek u zástupců
Každý zástupce jakéhokoliv objektu ve Windows je indexován malou zahnutou šipečkou. Pokud toto chcete zrušit,tak spusťte editor registru a vyhledejte klíč HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile a HKEY_CLASSES_ROOT\piffile. A z nich odstraňte záznam IsShortcut,PC restartujte.

Odstranění slova zástupce u zástupce
Toto lze zařídit dvěma způsoby. První spočívá v tom, že text každého zástupce ručně zeditujete a slovo smažete, nebo můžete v registru provést menší změnu, díky které se text již nebude objevovat. Spusťte editor a najděte klíč: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer. V pravé části najdete položku link. Změňte její hodnotu na samé nuly,PC restartujte.

Změna jména uživatele Windows XP
Při instalaci Windows zadáváte nejen registrační klíč, ale také jméno majitele,název firmy.Pokud toto hodláte změnit,tak postupujte takto: spusťte editor registru a vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion. Na pravé straně vyhledejte klíče RegisteredOrganization a RegisteredOwner. První jmenovaná je pro název společnosti a druhá pro vlastníka této kopie.

Nejrychlejší ukončení Windows
Otevřete editor registru a najděte větev HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop. Na pravé straně najděte klíč HungAppTimeout ten nastavte na 5000, klíč WaitToKillAppTimeout nastavte na 4000 a AutoEndTasks nastavte na 1. Poté najděte větev HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control a hodnotu klíče WaitToKillServiceTimeout změňte na 5000.

Změna textu v záhlaví aplikace Internet Explorer
Postup: Start, vyberte Spustit a do řádky vepište příkaz gpedit.msc. V novém okně přejděte do větve Konfigurace uživatele -> Nastavení systému Windows -> Údržba aplikace Internet Explorer -> Uživatelské rozhraní prohlížeče. Na pravé straně vyberte položku Záhlaví prohlížeče, v novém okně zaškrtněte řádek Vlastní nastavení záhlaví a vepište svůj text,restartujte IE.

Zpřístupnění adresáře: System Volume Information
Pevné disky využívající systém soubor NTFS mají ve svém rootu složku System Volume Information, tato složka nelze otevřít! Chcete-li do ní nahlédnout, pak je zapotřebí přidělit práva pro svůj účet. Klikněte na složku System Volume Information levým tlačítkem myši a vyberte Vlastnosti a poté kartu Zabezpečení. Přidejte svůj login, který používáte pro přihlášení k Windows, do seznamu.

Vyprázdnění seznamu ve funkci Spustit
Najděte tuto větev v registru HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RunMRU a v ní najdete seznam použitých příkazů. Jednotlivé klíče odstraňte.

Zabezpečení dat pomocí šifrování
Šifrovat data můžete buďto nějakým programem,spoustu ji je free,ale ty nejsou ono,lepší je  si zaplatit.Windows 2000,XP mají v nabídce šifrování dat. Máte-li tedy disk naformátován NTFS souborovým svazkem (zjistitíte ve Vlastnostech disku), můžete soubory a složky chránit před zraky uživatelů pracujících na jednom počítači. Klikněte pravým tlačítkem myši na složku, v ní se nacházejí data k zašifrování a z menu vyberte Vlastnosti. Na kartě Obecné klikněte na tlačítko Upřesnit. V oblasti Komprimace a šifrování, zaškrtněte řádek Šifrovat obsah a zabezpečit tak data. Klikněte na OK a potom ještě jednou. K této složce budete mít nyní přístup pouze vy.

Odebrání tlačítka Vypnout ze Start nabídky
Opět úpravou v systémovém registru Windows. Vněm vyhledejte klíč: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer. Napravo najdete položku NoClose, pokud tam není, vytvořte ji kliknutím v nástrojové liště na Úpravy -> Nový -> Hodnota DWORD. Nyní ji zeditujte a v řádku údaj hodnoty změňte 0 na 1. Tlačítko ze Start menu zmizí po restartu PC. Ale pozor! Mějte na paměti, že vypnutí počítače po tomto zákroku již nebude možné provést nabídkou Start.

Změna Windows XP na 3D rozměr
Wndows lze udělat netradiční vzhled Windows XP a všech jeho nabídek a oken. Otevřete editor registru a najděte klíč HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Colors. V položkách ButtonHilight a ButtonShadow zaměňte číselné hodnoty. Takže v  ButtonHilight bude                 128 128 128         a v ButtonShadow potom                 255 255 255        . Restart PC nutný.

Změna ikony Koše z  plochy
Prakticky veškeré ikony na pracovní ploše lze odstranit. Můžete je tak vypnout, zapnout, či je smazat. Výjimkou je však Koš. Chcete-li odstranit i tu, musíte tak učinit v registru Windows. Otevřete tedy editor a přejděte na klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace. Zde najdete i záznam {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} označte ho a klikněte pravým tlačítkem myši. Z dialogového okna vyberte Přejmenovat. Tím budete moci text editovat. Nyní smažte první znak a klikněte na OK. Po restartu PC či stisknutí klávesy F5, ikonka z plochy zmizí.

Eliminace zdžovačky při startu systému
Někdy prvotní načítání PC (hlavně u starších PC) trvá někdy neúměrně dlouho,na vině bývá služba Background Intelligent Transfer. Ta má na starosti stahování souborů na pozadí systému. Nápravu si můžete sjednat v nástroji pro konfiguraci systému. Stiskněte Start -> Spustit a vepište msconfig. Přepněte se na kartu Služby a zrušte boxík Služba inteligentního přenosu na pozadí. Klikněte na OK a PC restartujte. Po každém startu Windows se nyní objeví okno s informací o vypnutí některých služeb. Toho se zbavíte zaškrtnutím boxíku Tento dialog příště nezobrazovat

Zobrazení informace o souborových systémech disku
V systému Windows XP je funkce fsutil. Jde o nástroj příkazového řádku, který slouží k provádění úloh souvisejících se souborovými systémy FAT a NTFS. Vám, jako uživatelům, jistě poslouží tento jednoduchý příkaz s následujícím parametrem – fsutil fsinfo statistics c: nebo fsutil fsinfo ntfsinfo c:. Je-li disk formátovaný souborovým svazkem NTFS, pak v prvním případě dostanete statistické údaje o zadaném svazku (c: je disk C) a v tom druhém informace například o počtu sektorů, celkovém počtu clusterů, počtu volných clusterů a informace o začátku a konci zóny MFT.

Aktivace zobrazování obrazovky smrti
Modrá obrazovka totiž byla ve většině případů nahrazena rovnou restartem,proto se s ní setkáte spíše výjimečně. Vy si ji však můžete zase zapnout. Stačí, když stisknete kombinaci kláves Windows+Pause Break. Tím vyvoláte okno Vlastnosti systému, přepněte se na kartu Upřesnit. Zde klikněte na tlačítko Nastavení v sekci Spuštění a zotavení systému. Ve druhé polovině právě otevřeného okna odškrtněte volbu Automaticky restartovat. Všechna okna potvrďte. Nyní již nic nebrání tomu, aby se obrazovka smrti, při pádu systému, opět objevovala.

Jak odebrat ze systému Windows  Service Pack 2
Toto provedete tak, že spustíte funkci Přidat nebo odebrat programy, kde SP2 naleznete v seznamu. Pokud však došlo k nějaké chybě či se vám ho nedaří pomocí tohoto rozhraní ze systému dostat, potom zkuste druhou možnost. Klikněte na tlačítko Start -> Spustit a do řádku Otevřít zadejte příkaz C:\windows\$NtServicePackUninstall$\spuninst\spuninst.exe. Dojde ke spuštění Průvodce odebráním produktu Windows XP Service Pack 2.

Žádné komentáře